Utagawa Kunisada, färgträsnitt, 2 st. Japan, 1800-tal.

The fisherman Urashima Taro looking down at a Kappa, bildmått 22,7 x 35 cm.

(五十九番) (赤染衛門), bildmått 24,7 x 36 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage. Maskstungen. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK