Imariföremål, 8 st, porslin. Japan, Meiji samt 1900-tal.

Bestående av:
2 skålar, 10-21,5 cm.
6 vaser, höjd 8,5-19 cm.

Skador, lagningar, sprickor.

Utropspris
1 500 SEK