Skålar två stycken, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

En rund med dekor av fjärilar samt med sigillmärke i botten. Diameter 14 cm. En oval konturerad med dekor av figurer och kalligrafi. Längd 29 cm.

Slitage. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK