Porslinsföremål, 10 st samt vas, cloisonne, porslin. Kina, 1700-1900-tal.

Dekor i underglasyrblått samt famille rosefärger, bestående av:
5 tallrikar, diameter 18-22 cm.
1 skål med lock, 19,5 cm.
1 burk med lock, höjd 17,5 cm.
1 vas, höjd 23 cm.
1 fat, 29 cm.
1 serveringsfat, längd 26 cm.

Skador på flera.

Utropspris
1 500 SEK