Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, blommor. Bestående av:
1 kanna, 15,5 cm.
2 skålfat på fot, diameter 9-10 cm.
1 fat, 11,5 cm.
Slitage. Nagg. Bränningssprickor.