Dorrit von Fieandt, skål, keramik, signerad DF Arabia Finland.
Målad polykrom dekor av blommor under glasyr, signerad DF samt undertill DF ARABIA FINLAND. Diameter 35 cm, höjd 8 cm.
Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10