Bordslampor, 3 st, Bitossi för Bergboms, 1960-70-tal.

Delvis glaserat stengods. Total höjd ca inklusive skärmar 46-55 cm, utan skärmar inklusive lampfäste ca 32-40 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK