Golvlampa, 1950-tal, troligen Italien.

Mässing, tre armar i perforerad lackerad metall med riktbara skärmar, höjd ca 140 cm, diameter ca 50 cm.

Märken. Slitage. Repor. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK