1338678

Ann-Charlotte Ohlén

(Sverige, Född 1947)
Ann-charlotte ohlén, olja på duk, signerad.

Ann-Charlotte Ohlén, olja på duk, signerad.

Utan titel, 38 x 46 cm.

Obetydligt ytslitage.

Visning 13–17 oktober, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet onsdag–fredag 11–17, lördag–söndag 11–16

Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober

Öppettider Västberga Allé 3
Måndag 10–17, Tisdag 10–19, onsdag–fredag 10–17, lördag 11–15, söndag: stängt

Ur Lars Noréns dagboksanteckningar: "Hämtade S halv fyra igår. Tog med oss sparkcykeln. Gick in på Abante och betalade tavlorna. Jag såg en annan tavla därinne som jag tyckte om, en målning av en man utan ansikte som sitter ensam vid ett bord och dricker vin. Det finns en underbar balans i den, och stillhet."

Klubbat pris
39 000
3 794
4 286
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (64 bud)
15
17 okt 17:59
39 000 SEK
13
17 okt 17:59
38 000 SEK
15
17 okt 17:56
37 000 SEK
13
17 okt 17:56
36 000 SEK
15
17 okt 17:53
35 000 SEK