Ann-Charlotte Ohlén, olja på duk, signerad.
Utan titel, 38 x 46 cm.
Obetydligt ytslitage.
Visning 13–17 oktober, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet onsdag–fredag 11–17, lördag–söndag 11–16
Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober
Öppettider Västberga Allé 3
Måndag 10–17, Tisdag 10–19, onsdag–fredag 10–17, lördag 11–15, söndag: stängt
Ur Lars Noréns dagboksanteckningar: "Hämtade S halv fyra igår. Tog med oss sparkcykeln. Gick in på Abante och betalade tavlorna. Jag såg en annan tavla därinne som jag tyckte om, en målning av en man utan ansikte som sitter ensam vid ett bord och dricker vin. Det finns en underbar balans i den, och stillhet."