1334540

Airi Snellman-Hänninen

(Finland, Född 1930)
Airi Snellman-Hänninen, konsttextil, signerad Airi Snellman-Hänninen 1986.

"Sinfonia". (Symfoni). Bär etikett. Höjd ca 237x145 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Airi Snellman-Hänninens och Olavi Hänninens privata samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

3 500
37 311
3 354
Utropspris
5 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (9 bud)
27 okt 2021 21:52
3 500 EUR
27 okt 2021 21:52
3 000 EUR
27 okt 2021 21:51
2 000 EUR
27 okt 2021 21:50
1 000 EUR
25 okt 2021 7:51
240 EUR