Tallrik och fat Kina Qianlong och Daoguang porslin

Dekor i underglasyrblått av De åtta Odödliga samt flodlandskap, diameter 23,5 cm, längd 25,5 cm

Bruksslitage. Repor. Glasyrmistor. Metallfäste

Utropspris
2 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17