1331648

Fat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Runda med dekor i underglasyrblått av växter. Diameter 27,5 cm.

En med kantlagning, spricka. Nagg, slitage.

Utropspris
1 500 SEK