Dukar, 3 st., linnedamast, en "Draken" ca 352 x 181 cm, en 361 x 176,5 cm, en ca 439 x 212,5 cm.

Den första med spaljémönster och bred bård med drakslingor. Den andra med fåglar och blommor. Den tredje med medaljonger samt blad- och blomrankor. De två senare har vitbroderade monogram.

Den första med lite slitage, smärre skador och lagningar, obetydliga fläckar. Den andra med obetydligt slitage och smärre fläckar. Den tredje med obetydligt slitage, smärre fläckar och obetydlig lagning.

Utropspris
2 500 SEK