Dukar, 5 st. varav fyra tedukar, och servetter, 32 st., linnedamast.

Dukarna ca 204,5x148 cm, 145x148 cm, 146,5x148,5 cm, 148x149 cm and 131x127 cm. Servetterna ca 49,5x48 cm vardera.Småprickigt mittfält omgivet av band med rosetter och blommor. Två dukar och alla servetter med vitbroderat spegelmonogram (MM) under adlig krona.

Obetydligt slitage. Den större duken med lagningar. En duk med obetydliga hål, två dukar med obetydliga fläckar. Nio servetter med fläckar.

Utropspris
4 000 SEK