KALKAR, 2 st, silver, en Christoffer Nordin, Hudiksvall (-1819-1858) OCH en Magnus Wallengren, Halmstad 1815.

En med invändig förgyllning. Klockformad kuppa med svisselerad dekor, på hög rund fot. Höjd 12-12,5 cm, total vikt 69 gram.

Slitage, bucklor, bristning.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

254. Andreas Eriksson, "Landskap i spegling".
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
135 000 SEK