Beverloo Corneille, skulptur, keramik, signerad, numrerad 18/40 och daterad -98 samt bok, "Corneille" av Pierre Restany.
Mural (bleu). Målad. 68 x 64 cm. Inpressad stämpel a tergo "F. Delille Paris" & "Atelier Studio J.M. Foubert" med datering 1999.
Helhetsintrycket är gott.
Corneille Éditions Cercle d'Art av Pierre Restany. Avbildad som nr 220 i.
Corneille et la Ceramique, avbildad i färg sidan 57