Hängstol, 1900-talets andra hälft.

Bambu, rotting, beslag/hänganordning i metall med rep, mått ca bredd 70 cm, djup 65 cm, höjd 110 cm exklusive rep.

Åldersrelaterat slitage. Bristningar. Dekorbortfall. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK