Hans Dahl

(Norge, 1849-1937)
Hans Dahl
(Norge, 1849-1937)

Hans Dahl, signerad Hans Dahl och daterad 26 Mai 1889 Strandheim.

Strandparti, Strandheim. Duk uppfodrad på papp-pannå 38 x 38 cm.

Rispor, färgbortfall, ytsmuts samt fläckar, nålhål i hörnen, märken efter ramen i yttre vänstra marginalen, något välvd pannå. Duken ojämnt uppfodrad i överkanten.

Klubbat pris
9 000
794
829
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
29 jun 2022 16:54
9 000 SEK
29 jun 2022 16:53
8 000 SEK
29 jun 2022 16:51
6 000 SEK
29 jun 2022 15:34
4 200 SEK
27 jun 2022 17:11
4 000 SEK
23 jun 2022 17:07
1 500 SEK
23 jun 2022 6:44
1 000 SEK