Taklampa, 1950-tal.

Taklampa, 1950-tal.

Förnicklad mässing, opalglaskupa. Diameter 25 cm, total höjd ca 83 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

40
454
42
Utropspris
150 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
22 jul 2022 6:36
40 EUR
21 jul 2022 13:53
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977