Dekor av fiskar och skaldjur.
1 skål, längd 25 cm.
1 uppläggningsfat, längd 40,5 cm.
2 såssnipor, höjd 10,5 cm.
3 ovala uppläggningsfat, längd 20 cm.
1 karott, 26 cm.
4 skålar, längd 16,5 cm.
14 assietter, längd 21 cm.
14 mattallrikar, längd 26,5 cm.
1 uppläggningsfat, längd 65,5 cm.
Ställvis ytslitage i form av repor och smärre fläckar. Vissa delar med nagg.