Porslin, 6 delar, bl a Meissen, 18/1900-tal.

3 delar i "Zwiebelmuster/Lökmönstret":
1 kakfat, höjd 16 cm.
3 fat, varav ett med guldkant, diameter 15 cm.
Fyra delar i mönstret "Oriental Flowers":
1 fat, längd 19 cm.
1 vas, höjd 14 cm.
Två koppar med fat av oidentiferad Europeisk tillverkare, 1800-tal, (ett fat med tunn spricka) Höjd 5 cm.

Ställvis slitage.

850
75
79
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
8 jul 2022 14:38
850 SEK