Inred sommarhuset

519 föremål
Bord, Allmoge, Gotland, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Otto Schulz, fåtölj, "Schulz", 1900-talets mitt.
Klubbat pris
16 555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Dubbelskåp, Jämtland, daterat 1849.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Skänk.
Skänk.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, ca 315 x 225 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Stolar, sex stycken, rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Franco Costa, färgserigrafi, signerad AP 19/30.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Vitrinskåp, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
955 EUR
Utropspris
600 EUR
Skåp, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 EUR
Trädgårdssoffa, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Patricia Urquiola, fåtölj, 'Smock', Moroso, Italien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Henri Matisse, litografi. Bär numrering 197/250.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, 1800-talets början.
Byrå, 1800-talets början.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 EUR
Kjell Engman, glasservis, 21 delar, "Nobis", Kosta Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar, 6 st, Thonet-typ, Rumänien, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdssoffa, Bolinders verkstäder, omkring år 1900.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ingvar Hildingsson, pall, signerad IH.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, gjutjärn, Stavsjö Bruk.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pallar, 3 st, Pirana ky, 1960-70-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
Pulpet, 1700-tal.
Pulpet, 1700-tal.
Utropspris
400 EUR
Soffbänk, 1800-tal.
Soffbänk, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla 1950/60-tal.
Bokhylla 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, gustaviansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -56.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bänk, omkring åt 1900.
Bänk, omkring åt 1900.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -54.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 5 st, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
300 EUR
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -59.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gungstol, 1960-tal.
Gungstol, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, empirstil, 1800-tal slut.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Art Deco 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa med fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fällstolar ett par IKEA sent 1900-tal/ 2000-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsspegel rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, England 1900-talets sista del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunghäst, omkring år 1900.
Gunghäst, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pappannå, signerad och daterad -67.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vikskärm Louis XV-stil omkring 1900.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Däckstol, Scandinavian Design Jutlandia, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fiskervis, 41 delar, flintgods, Johnson Brothers, England.
Klubbat pris
8 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bockbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK