Unika hem – Marie-Louise Sjögren

Inredningsdesignern och galleristen Marie-Louise Sjögren bor i ett jugendhus från 1914 där svensk allmoge vid sidan av modern design skapar ett varmt och inbjudande hem.
Inspireras av inredaren och bjud på ett kurerat utbud konst och design som Marie-Louise Sjögren valt ut från Bukowskis Online only auktioner.

Läs en personlig intervju och se fler bilder

36 föremål
Pall, 1900-talets mitt.
Pall, 1900-talets mitt.

Utropspris
3 000 SEK
Gungstol, 1900-tal.
Gungstol, 1900-tal.

Utropspris
3 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
Vikskärm Japan 1900-tal.

Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1920-tal.
Golvlampa, 1920-tal.

Utropspris
4 000 SEK