Matta, semiantik Baotou, ca 121-122 x 59-61 cm.

Mörkblå botten med medaljong, två krukor med pioner samt hörnornament i olika blå nyanser. Bård med brokad- och blommönster.

Abrash. Obetydligt slitage och smutsig, fläckar, smärre skador och lagningar. Sidorna med skador och lagningar, bandkantade kortsidor.

Utropspris
2 000 SEK