Flaska, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). "Clobbered".

Rektangulära med dekor i underglasyrblått och sedan efterdekorerad i europa i rött, grönt och guld. Höjd 20,5 cm.

Nagg, lagad hals, kantlagningar.

Utropspris
4 000 SEK