Isak Matti Juuso, halvhornskniv, signerad och daterad 2006.
Skaft av graverat renhorn. Genombruten slida av graverat renhorn och läder. Knivens längd 16, total längd 20,5 cm.
Helhetsintrycket är mycket gott.
Proveniens
Inköpt 2006
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
8 000 SEK