Hängskåp, allmoge, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Bemålad med delvis skuren och svarvad dekor. Skåpsdörr med bakomvarande hyllinredning. Höjd 65 cm. Bredd 54.5 cm. Djup 25 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverad. Kompletterad. Skador. Färgbortfall.

Utropspris
12 000 SEK