Victor Forssell, signerad Vi Forssell, olja på pannå
"Vinterafton". 23 x 16 cm.
Ojämnt påförd fernissa.
Fröken Frida Hennings.Ingemar Dahlbergs samling
Holländsk Konst Aktiebolag, "Minnesutställning över Victor Forssell", 1941.