René André Varnier, 1900-tal. Skulptur. Signerad. Patinerad metall på stensockel. Höjd 70 cm, längd 85 cm.
Jägare och panter. Signerad R Varnier. Stämplad Made in France. Grönpatinerad metall, höjd 66 cm (inklusive stensockel 70 cm), längd inklusive sockel ca 85 cm.
Smärre ytslitage och strödda skrapmärken. Mindre nagg i basen.