Sven Wejsfelt, figuriner, 2 st och Edvard Lindahl, figuriner 3 st, stengods, Gustavsbergs studio.
Uggla och fågel på gren ur serien "Flock", glaserade i bruna toner och vitt. Höjd 11 - 19 cm. Tre ugglor, signerade E L samt med studiohanden, höjd 4,5 - 6 cm.
Smärre ytslitage. Nagg.