Ilona Jalava

(Finland, 1906-1960)
Ilona Jalava
(Finland, 1906-1960)

Ilona Jalava, rya, modell för Finska Handarbetes vänner. Ca 200 x 135 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre skador. Fläckar.

Klubbat pris
740
8 488
774
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (12 bud)
11 feb 2023 19:29
740 EUR
11 feb 2023 19:29
720 EUR
11 feb 2023 19:28
700 EUR
11 feb 2023 19:28
680 EUR
11 feb 2023 19:13
640 EUR
11 feb 2023 19:13
620 EUR
11 feb 2023 18:38
540 EUR
11 feb 2023 18:22
520 EUR
7 feb 2023 23:04
500 EUR
6 feb 2023 22:46
200 EUR
4 feb 2023 18:39
100 EUR
3 feb 2023 18:49
80 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977