Bordslampor, ett par, brons. Kina, arkaiserande stil, 1900-tal.

Huform, med dekor i relief av taothiemasker och försedda med ringmaskaroner. Höjd vas 36 cm. Höjd med montering 66 cm. Vita skärmar medföljer.

Elfunktion ej testad. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK