Muggar, två stycken, fat, två stycken samt tekanna med lock, porslin. Qing dynastin, 1700/2000-tal.

En mugg med dekor i famille rose med flodlandskap, senare hänkel, kantskador. Höjd 11 cm. En Mugg, dekor i kantonemalj, små nagg. Höjd 10 cm. En tekanna med lock, slitage. Längd 17 cm. Fat, två stycken, porslin. Mistor, en med stjärnspricka. Längd 22 cm.

Stjärnspricka, nagg, ersatt hänkel, slitage.

Utropspris
2 500 SEK