Balusterformad men genombrutna delar i sidorna, delvis casche formade öppningar. Rund utsvängd sittyta. Dekor i underglasyrblått av fortlöpande lotusscroll. Höjd 44,5 cm.
Nagg. Slitage. Mistor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.