Johan Christian Clausen Dahl, hans krets

(Norge, 1788-1857)
(Norge, 1788-1857)

Johan Christian Clausen Dahl, hans krets, olja på duk, bär signatur och datering.

Månbelyst hamninlopp, Köpenhamn. Duk 69 x 105 cm.

Något krackelerad.

Utropspris
20 000 SEK