Stolar, ett par, piedestal, 1800-talets slut.

Träskurna detaljer. Stolar höjd 90 cm, bredd 42 cm, sitthöjd 45 cm. Piedestal höjd 75 cm, bordskivans diameter 43 cm.

Senare målning. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR