Arttu Brummer

(Finland, 1891-1951)
Arttu Brummer
(Finland, 1891-1951)

ARTTU BRUMMER, VAS. Springbrunn. Sign. A. Brummer, Riihimäen Lasi Oy. 1940-tal.

Gravering av Theodor Käppi föreställande en sjöjungfru. Ljusblått glas. Höjd 16,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
410
4 666
435
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (6 bud)
8 maj 2015 17:15
410 EUR
8 maj 2015 17:15
400 EUR
8 maj 2015 17:08
390 EUR
4 maj 2015 12:42
200 EUR
3 maj 2015 18:53
180 EUR
29 apr 2015 19:40
99 EUR