Hjalmar Munsterhjelm

(Finland, 1840-1905)
Hjalmar Munsterhjelm
(Finland, 1840-1905)

HJALMAR MUNSTERHJELM, "SKOGSTRAKT I HAUHO, TAVASTLAND".

Sign. Olja på duk 52x80 cm.

"Lumi-talvikuvia Suomesta 1800-1910", St. Michels konstmuseum 1993.

Avbildad för Zacharias Topelius verk "En resa i Finland".

Konstnär

Klubbat pris
35 800
410 626
37 466
Utropspris
40 000 EUR
Budhistorik (26 bud)
26 maj 2015 18:17
35 800 EUR
8
26 maj 2015 18:17
35 600 EUR
26 maj 2015 18:14
35 400 EUR
8
26 maj 2015 18:12
35 200 EUR
26 maj 2015 18:11
35 000 EUR
9
26 maj 2015 18:11
34 200 EUR
8
26 maj 2015 18:11
34 000 EUR
9
26 maj 2015 18:11
33 600 EUR
26 maj 2015 18:10
33 200 EUR
9
26 maj 2015 18:08
33 000 EUR
26 maj 2015 18:06
28 500 EUR
26 maj 2015 18:03
28 300 EUR
8
26 maj 2015 18:02
26 000 EUR
26 maj 2015 18:00
25 500 EUR
26 maj 2015 17:59
25 200 EUR
26 maj 2015 17:59
23 300 EUR
8
26 maj 2015 17:56
23 000 EUR
26 maj 2015 15:52
22 000 EUR
26 maj 2015 11:18
20 350 EUR
25 maj 2015 18:31
11 400 EUR
24 maj 2015 17:52
11 200 EUR
24 maj 2015 14:22
11 000 EUR
15 maj 2015 19:30
10 600 EUR
14 maj 2015 14:08
10 400 EUR
11 maj 2015 21:03
10 200 EUR
8 maj 2015 21:17
10 000 EUR