MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

242 föremål
CHRISTOPH BURGER, ARMBAND Signs, 18K guld, Lapponia 2000.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
2 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT.Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
ALVAR AALTO, SOFFA 554. Artek. 1940-tal.
Klubbat pris
4 430 EUR
Utropspris
3 600 EUR
BRICKBORD. Sign. Kaipiainen 1943, Arabia.
Klubbat pris
7 252 EUR
Utropspris
4 000 EUR
TOINI MUONA, KERAMIGOLVURNA. Sign. TM. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris
6 612 EUR
Utropspris
6 000 EUR