René Burri

(Schweiz, Född 1933)
René Burri
(Schweiz, Född 1933)

RENÉ BURRI, "STUDIO YVES KLEIN, PARIS, 1961".

Sign. Även signerad a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 18,5x27,5 cm. Framtagen 1997.

Oinramad.

Pärmbild för boken Rene Burri "77 Strange Sensations", 1998.

Klubbat pris
840
9 635
879
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
20 mar 2016 8:39
840 EUR
19 mar 2016 10:24
820 EUR
17 mar 2016 8:27
800 EUR
16 mar 2016 23:29
200 EUR
12 mar 2016 11:20
130 EUR
11 mar 2016 7:00
120 EUR
10 mar 2016 20:50
110 EUR
10 mar 2016 17:13
100 EUR
10 mar 2016 13:54
30 EUR