Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

KERTTU NURMINEN, KONSTGLAS, 3 delar, sign. Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö 1991.

Blåst och matterat flerfärgat glas, flaskornas höjd 31,5 cm och 26,5 cm, fatets diameter 31,5 cm.

Sedvanligt slitage

Klubbat pris
860
9 864
900
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (8 bud)
21 mar 2016 17:29
860 EUR
21 mar 2016 17:29
840 EUR
21 mar 2016 13:50
820 EUR
17 mar 2016 14:28
800 EUR
15 mar 2016 15:52
750 EUR
11 mar 2016 17:27
700 EUR
10 mar 2016 22:05
650 EUR
10 mar 2016 17:02
500 EUR