Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 21 cm.

Obetydligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
702
7 989
745
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (15 bud)
25 apr 2016 12:43
702 EUR
8
25 apr 2016 12:43
700 EUR
8
25 apr 2016 12:42
682 EUR
25 apr 2016 12:42
662 EUR
8
25 apr 2016 12:39
642 EUR
25 apr 2016 12:39
622 EUR
8
25 apr 2016 12:15
600 EUR
25 apr 2016 11:54
580 EUR
25 apr 2016 10:46
560 EUR
24 apr 2016 16:37
540 EUR
21 apr 2016 12:21
500 EUR
18 apr 2016 21:49
450 EUR
18 apr 2016 19:55
400 EUR
18 apr 2016 19:35
300 EUR
18 apr 2016 14:18
250 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

70. Stig Lindberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1961.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
44 000 SEK