Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

NANNY STILL, VAS. Tattara. Sign. Nanny Still, Riihimäen Lasi Oy. I produktion 1967-1968.

Blåst klart och grått kristallglas, slipad. Höjd 16 cm.

Sedvanligt slitage. Litet nagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
440
4 985
459
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (11 bud)
8
9 nov 2016 18:20
440 EUR
9 nov 2016 18:19
420 EUR
9 nov 2016 8:36
400 EUR
9 nov 2016 8:36
400 EUR
9 nov 2016 8:36
380 EUR
9 nov 2016 8:36
360 EUR
6 nov 2016 17:16
340 EUR
2 nov 2016 18:55
320 EUR
27 okt 2016 23:13
300 EUR
27 okt 2016 19:44
250 EUR
27 okt 2016 11:42
220 EUR