Design + Art Helsinki F182

377 föremål
SAARA HOPEA, DOSA. Sign. Saara Hopea, Nuutajärvi Notsjö -58.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
SAARA HOPEA, KRISTALLVAS. Notsjö, 1950-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
261 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. Field. 1990-talets början.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TAKLAMPA. Modell K3-151 Idman.
Klubbat pris
190 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
TAKLAMPA. Valinte Oy 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris
8 400 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Klubbat pris
15 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, GOLVLAMPA, K10-11. Tillverkare Idman Ab. Formgiven 1958.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
TAPIO WIRKKALA, GOLVLAMPA, K10-47. Tillverkare Idman Ab, 1960-tal.
Klubbat pris
2 750 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, HALSSMYCKE, "Halvmåne", silver. Westerback 1972.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTFÖREMÅL. Tokyo. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
10 000 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, bord, Asko 1900-talets mitt.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
TAPIO WIRKKALA, collier och örhängen, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1968.
Klubbat pris
3 350 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, fanerfat, 1950-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR. Sign. -55.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, FAT. Sign. TM, Arabia. 1960-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM 1957.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Arabia, 1940-talet.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1940-tal.
Klubbat pris
707 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM, Arabia. 1930/40-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. "Remmi", Design Yrjö Kukkapuro.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFA. Prototyp. Tidigt 1980-tal.
Klubbat pris
1 171 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SOFFBORD. Prototyp. Tidigt 1980-tal.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR