Design + Art Helsinki F182

65 föremål
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, POKAL. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKVAS. Hus. Sign. Bryk.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKSKULPTUR. Svep. Ca 1980.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Rosenägg. Sign Bryk. Arabia. 1960.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
800 - 900 EUR
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
3 500 - 3 700 EUR
TOINI MUONA, FAT. Sign. TM, Arabia. 1960-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Klubbat pris
2 310 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM, Arabia. 1930/40-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM 1957.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKSKÅL. Sign. KS Arabia.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
AUNE SIIMES, SKÅL, porslin, monogramsignerad AS Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
OIVA TOIKKA, KERAMIKFAT. Sign. Oiva Toikka 85014 Rörstrand.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia F.K.H.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 200 EUR
RUT BRYK, KERAMIKPLATTA. Sign. Bryk.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
775 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ELSA ELENIUS, KERAMISK URNA / VAS. Signerad.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM Arabia. 1940-tal.
Klubbat pris
707 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. "Kråkorna". Sign. Bryk .I.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH Arabia.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Sign. KS, Arabia.
Klubbat pris
6 300 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, BURK MED LOCK. Sign. KS, Arabia.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
HANNU KONTTINEN, KERAMIKSKÅL, 2005.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH, Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Arabia, 1940-talet.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Märkt Rut Bryk, Arabia. Sent 1960-tal.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Arabia, 1950-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Klubbat pris
6 500 EUR
Utropspris
4 500 - 4 700 EUR
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR