Kan inte nå servern

Klassiska F183

 
317 föremål
DORA WAHLROOS, PORTRÄTT AV DAM.
DORA WAHLROOS, PORTRÄTT AV DAM.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
VITOLD BIALYNITSKI-BIRULLA, HÖSTFÄRGER.
VITOLD BIALYNITSKI-BIRULLA, HÖSTFÄRGER.
Klubbat pris 
4 200 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
ELLEN FAVORIN, STRANDLANDSKAP.
ELLEN FAVORIN, STRANDLANDSKAP.
Klubbat pris 
1 901 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
Klubbat pris 
330 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
LAURI LEPPÄNEN, EINO LEINO.
LAURI LEPPÄNEN, EINO LEINO.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
MATTA, Bijar.
MATTA, Bijar.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
ARMBAND, rosenslipade diamanter, 14K (56) guld. Vilnius 1848.
ARMBAND, rosenslipade diamanter, 14K (56) guld. Vilnius 1848.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GUNNAR BERNDTSON, SOMMARLANDSKAP MED SVAN.
GUNNAR BERNDTSON, SOMMARLANDSKAP MED SVAN.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
PER KRAFFT D.Y., ALLEGORISK KVINNOFIGUR.
PER KRAFFT D.Y., ALLEGORISK KVINNOFIGUR.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
VENNY SOLDAN-BROFELDT, BARN PÅ STRANDEN.
VENNY SOLDAN-BROFELDT, BARN PÅ STRANDEN.
Klubbat pris 
3 901 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
MIKKO CARLSTEDT, ÄNGSBLOMMOR.
MIKKO CARLSTEDT, ÄNGSBLOMMOR.
Klubbat pris 
850 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BERNDT LINDHOLM, STRANDBRÄNNINGAR.
BERNDT LINDHOLM, STRANDBRÄNNINGAR.
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
ETT PAR BIEDERMEIER STOLAR, Ryssland ca 1820-30-tal.
ETT PAR BIEDERMEIER STOLAR, Ryssland ca 1820-30-tal.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
SYBORD, empire, 1800-talets första hälft.
SYBORD, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
1 850 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
RING, briljantslipad diamant, 18K vitguld.
RING, briljantslipad diamant, 18K vitguld.
Återrop
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
MATTA, Bachtiari antik.
MATTA, Bachtiari antik.
Klubbat pris 
265 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ÖRHÄNGEN och BROSCH / HÄNGE, mikromosaik, guld.
ÖRHÄNGEN och BROSCH / HÄNGE, mikromosaik, guld.
Klubbat pris 
2 906 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
Klubbat pris 
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MATTA, Khorasan, antik.
MATTA, Khorasan, antik.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
ETT PAR SIDOBORD, mahogny, England 1800-talets första hälft.
ETT PAR SIDOBORD, mahogny, England 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ELVI MAARNI, SYSTRAR.
ELVI MAARNI, SYSTRAR.
Klubbat pris 
7 977 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
RING, briljantslipad diamant, 18K guld. A. Tillander, Helsingfors.
RING, briljantslipad diamant, 18K guld. A. Tillander, Helsingfors.
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
ETUI, 18K guld, svart emalj.
ETUI, 18K guld, svart emalj.
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ETT PAR SENGUSTAVIANSKA BALJFÅTÖLJER, ca 1800.
ETT PAR SENGUSTAVIANSKA BALJFÅTÖLJER, ca 1800.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSK SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets slut.
GUSTAVIANSK SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets slut.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
590 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR, sent 1700-tal.
ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
940 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
ANTON HEINRICH DIEFFENBACH, FLICKA I SKOGEN.
ANTON HEINRICH DIEFFENBACH, FLICKA I SKOGEN.
Klubbat pris 
1 950 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MIKKO OINONEN, SOMMARVY.
MIKKO OINONEN, SOMMARVY.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ELLEN THESLEFF, TÄNKARE.
ELLEN THESLEFF, TÄNKARE.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
OKÄND KONSTNÄR, KRISTUS.
OKÄND KONSTNÄR, KRISTUS.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
OSKAR PARVIAINEN, ORIENTALISK DANSÖS.
OSKAR PARVIAINEN, ORIENTALISK DANSÖS.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
AKSELI GALLEN-KALLELA, MAJBRASA.
AKSELI GALLEN-KALLELA, MAJBRASA.
Klubbat pris 
14 200 EUR
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
COLLIER och ARMBAND, 18K guld.
COLLIER och ARMBAND, 18K guld.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 200 - 2 400 EUR
SANTERI SALOKIVI, BÅTAR VID STRANDEN.
SANTERI SALOKIVI, BÅTAR VID STRANDEN.
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
OKÄND KONSTNÄR, KRETSEN KRING GUISEPPE RECCO, STILLEBEN.
OKÄND KONSTNÄR, KRETSEN KRING GUISEPPE RECCO, STILLEBEN.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ÖRHÄNGEN, gammalslipade diamanter, guld.
ÖRHÄNGEN, gammalslipade diamanter, guld.
Klubbat pris 
15 000 EUR
Utropspris
18 000 - 20 000 EUR
BORDSLYSTER, Sverige 1700-talets slut.
BORDSLYSTER, Sverige 1700-talets slut.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KARMSTOLAR, empire, Ryssland 1800-talets början.
KARMSTOLAR, empire, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JOHAN SEDERHOLMS VASAORDEN 1778, 18 K, vikt ca 27 g, Diameter 31,5 mm.
JOHAN SEDERHOLMS VASAORDEN 1778, 18 K, vikt ca 27 g, Diameter 31,5 mm.
Klubbat pris 
13 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
KINESISK LERSKULPTUR, Tang dynastin 618-906 e.Kr.
KINESISK LERSKULPTUR, Tang dynastin 618-906 e.Kr.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
FRANCESCO ALBANI, TILLSKRIVEN, LEKANDE BARN.
FRANCESCO ALBANI, TILLSKRIVEN, LEKANDE BARN.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
EUGEN GUSTAV DÜCKER, MÅNSKENSFISKE.
EUGEN GUSTAV DÜCKER, MÅNSKENSFISKE.
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
HELENE SCHJERFBECK, "BILDERBOKEN".
HELENE SCHJERFBECK, "BILDERBOKEN".
Klubbat pris 
10 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
TYKO SALLINEN, SJÄLVPORTRÄTT.
TYKO SALLINEN, SJÄLVPORTRÄTT.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
Klubbat pris 
660 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALBERT EDELFELT, "RUOKOLAKSGUMMA (ELLI JÄPPINEN)".
ALBERT EDELFELT, "RUOKOLAKSGUMMA (ELLI JÄPPINEN)".
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
FRANS MAEXMONTAN, FARTYG UTANFÖR HELSINGFORS.
FRANS MAEXMONTAN, FARTYG UTANFÖR HELSINGFORS.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
FRITZ JAKOBSSON, "JESSICA".
FRITZ JAKOBSSON, "JESSICA".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
HÄNGE, infattat mynt 20K guld, Bysantinska riket.
HÄNGE, infattat mynt 20K guld, Bysantinska riket.
Klubbat pris 
710 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
THORSTEN WAENERBERG, HELSINGFORS SOCKERFABRIK.
THORSTEN WAENERBERG, HELSINGFORS SOCKERFABRIK.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
ELDSKÄRM, Ryssland ca 1820-30, gotisk.
ELDSKÄRM, Ryssland ca 1820-30, gotisk.
Klubbat pris 
690 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RING, 18K guld. Cartier 1990.
RING, 18K guld. Cartier 1990.
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALBERT EDELFELT, "BERGSLANDSKAP FRÅN VALESCURE".
ALBERT EDELFELT, "BERGSLANDSKAP FRÅN VALESCURE".
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
RING, 18K guld. Cartier " Love".
RING, 18K guld. Cartier " Love".
Klubbat pris 
729 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
SPEGEL, empire, signerad av J.M.Berg Göteborg 1800-talets början.
SPEGEL, empire, signerad av J.M.Berg Göteborg 1800-talets början.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
HELENE SCHJERFBECK, "KONVALECENTEN".
HELENE SCHJERFBECK, "KONVALECENTEN".
Klubbat pris 
8 600 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
SLEV, silver, Moskva 1889, Vasili Baladanov.
SLEV, silver, Moskva 1889, Vasili Baladanov.
Klubbat pris 
470 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
MATTA, Qum Toranj 1900-talets slut.
MATTA, Qum Toranj 1900-talets slut.
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ARMRING, 18K guld, lapis lazuli. Ilias Lalaounis, Grekland.
ARMRING, 18K guld, lapis lazuli. Ilias Lalaounis, Grekland.
Klubbat pris 
1 251 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GUSTAVIANSK TAKKRONA, Sverige 1800-talets första hälft.
GUSTAVIANSK TAKKRONA, Sverige 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
Klubbat pris 
501 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
Klubbat pris 
360 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
STOLAR 8 ST, Ryssland 1800-talets början.
STOLAR 8 ST, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
JOSEFINA HOLMLUND, FJORDLANDSKAP.
JOSEFINA HOLMLUND, FJORDLANDSKAP.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
IKON, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets slut.
IKON, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets slut.
Klubbat pris 
642 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PJOTR OSSOVSKI, "KATEDRALERNA I KREML".
PJOTR OSSOVSKI, "KATEDRALERNA I KREML".
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
AKSELI GALLEN-KALLELA, LEMMINKÄINEN VID ELDFLODEN.
AKSELI GALLEN-KALLELA, LEMMINKÄINEN VID ELDFLODEN.
Klubbat pris 
90 400 EUR
Utropspris
80 000 - 120 000 EUR