GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.

Dekor i imarifärger. Höjd 43 cm. Diameter 33 cm.

Smärre slitage. Mynningen med lagning.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

260
2 982
272
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
14 dec 2016 13:20
260 EUR
14 dec 2016 9:58
240 EUR
12 dec 2016 12:13
200 EUR
8 dec 2016 12:18
120 EUR