Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, MAJBRASA.

Sign. 1914. Olja på dukpannå 19,5x21 cm.

Proveniens

Direkt av konstnären till Saarela gård, därefter inom familjen.

Konstnär

Klubbat pris
14 200
160 886
14 815
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (33 bud)
8
14 dec 2016 18:03
14 200 EUR
14 dec 2016 18:03
14 000 EUR
8
14 dec 2016 18:02
13 800 EUR
14 dec 2016 18:02
13 600 EUR
8
14 dec 2016 18:02
13 400 EUR
14 dec 2016 18:02
13 200 EUR
8
14 dec 2016 18:02
13 000 EUR
14 dec 2016 18:02
12 800 EUR
8
14 dec 2016 18:02
12 600 EUR
14 dec 2016 18:02
12 400 EUR
8
14 dec 2016 18:01
12 200 EUR
14 dec 2016 18:01
12 000 EUR
8
14 dec 2016 18:01
11 800 EUR
14 dec 2016 18:01
11 600 EUR
8
14 dec 2016 18:00
11 400 EUR
14 dec 2016 18:00
11 200 EUR
8
14 dec 2016 17:59
11 000 EUR
14 dec 2016 17:59
10 800 EUR
8
14 dec 2016 17:58
10 600 EUR
14 dec 2016 17:54
10 400 EUR
9
14 dec 2016 17:54
10 200 EUR
14 dec 2016 17:54
10 000 EUR
9
14 dec 2016 17:52
9 800 EUR
14 dec 2016 17:40
9 600 EUR
8
14 dec 2016 17:35
9 400 EUR
14 dec 2016 17:25
9 200 EUR
14 dec 2016 16:46
9 000 EUR
14 dec 2016 11:02
8 400 EUR
11 dec 2016 18:56
6 300 EUR
2 dec 2016 21:43
6 100 EUR
2 dec 2016 16:58
5 900 EUR
2 dec 2016 14:44
5 700 EUR
1 dec 2016 22:56
5 500 EUR