ELDSKÄRM, Ryssland ca 1820-30, gotisk.

Flambjörk och svärtat trä. Petit point brodering med målade ansikten. Höjd ca 160 cm, bredd 82 cm.

Slitage. Kröndekor med skador.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
690
7 818
720
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
14 dec 2016 18:13
690 EUR
14 dec 2016 14:43
670 EUR
14 dec 2016 14:42
650 EUR
14 dec 2016 14:42
640 EUR
14 dec 2016 12:50
620 EUR
3 dec 2016 11:04
600 EUR
2 dec 2016 13:14
350 EUR
2 dec 2016 10:55
300 EUR
1 dec 2016 10:53
30 EUR