Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Stämplade Orno, 1950-tal.

Polerad mässing. Perforerad mässingsskärm. Höjd ca 33 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
1 600
18 128
1 669
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
9
10 apr 2017 15:38
1 600 EUR
8
7 apr 2017 13:54
1 500 EUR
5 apr 2017 16:44
1 400 EUR
8
5 apr 2017 3:17
1 200 EUR
4 apr 2017 17:04
1 100 EUR
3 apr 2017 18:02
1 000 EUR
3 apr 2017 10:39
920 EUR
2 apr 2017 9:19
900 EUR
1 apr 2017 13:02
800 EUR
1 apr 2017 9:22
700 EUR
31 mar 2017 10:35
500 EUR
31 mar 2017 8:58
400 EUR
30 mar 2017 23:00
300 EUR
30 mar 2017 18:58
30 EUR